پاورپوینت درباره برنامه ریزی و سیاستگذاری فرهنگی در ایران - فوری آماده
پاورپوینت درباره برنامه ریزی و سیاستگذاری فرهنگی در ایران
پاورپوینت درباره برنامه ریزی و سیاستگذاری فرهنگی در ایران

پاورپوینت درباره برنامه ریزی و سیاستگذاری فرهنگی در ایران

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 253 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.لینک دانلود پایین صفحه  استاد شهيد مطهري مي‌فرمايد:  همان‌طور كه فرد داراي روح است جامعه هم روح دارد. هر جامعه‌اي داراي فرهنگي است كه آن فرهنگ روح جامعه را تشكيل مي‌دهد فرهنگ هر ملتي روح آن ملت است. اينكه مي‌گويند براي اينكه ملتي را از بين ببرند اول فرهنگش را از او مي‌گيرند براي اين است كه اگر فرهنگش را از او بگيرند روحش را از او گرفته‌اند و وقتي كه روحش را از او بگيرند او مرده است. مقدمه  اكنون اين واقعيت به خوبي در هزاره جديد پذيرفته شده است كه مقوله «فرهنگ» اهميتي محوري در تمامي عرصه‌هاي زندگي بشر دارد. اهميت فرهنگ اكنون از نقشي كه براي آن در زمينه همبستگي اجتماعي، ايجاد انگيزه و تحول پيشرفت، حل مشكلات اجتماعي، پر كردن اوقات فراغت و غيره متصور بودند بسي فراتر رفته است. امروزه سرنوشت كشورها كاملاً با تحولاتي كه در عرصه فرهنگ...

پاورپوینت درباره برنامه ریزی و سیاستگذاری فرهنگی در ایران

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 253 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

 

 

استاد شهيد مطهري مي‌فرمايد:

  همان‌طور كه فرد داراي روح است جامعه هم روح دارد. هر جامعه‌اي داراي فرهنگي است كه آن فرهنگ روح جامعه را تشكيل مي‌دهد فرهنگ هر ملتي روح آن ملت است. اينكه مي‌گويند براي اينكه ملتي را از بين ببرند اول فرهنگش را از او مي‌گيرند براي اين است كه اگر فرهنگش را از او بگيرند روحش را از او گرفته‌اند و وقتي كه روحش را از او بگيرند او مرده است.

 

مقدمه

  اكنون اين واقعيت به خوبي در هزاره جديد پذيرفته شده است كه مقوله «فرهنگ» اهميتي محوري در تمامي عرصه‌هاي زندگي بشر دارد. اهميت فرهنگ اكنون از نقشي كه براي آن در زمينه همبستگي اجتماعي، ايجاد انگيزه و تحول پيشرفت، حل مشكلات اجتماعي، پر كردن اوقات فراغت و غيره متصور بودند بسي فراتر رفته است. امروزه سرنوشت كشورها كاملاً با تحولاتي كه در عرصه فرهنگ در سطوح ملي و فراملي رخ مي‌دهد پيوند خورده است.

  كشورها و يا به عبارت دقيق‌تر دولت - ملت‌ها در جهان متغيّر كنوني وارد فضايي شده‌اند كه اقدامات و فعاليت‌هايشان به‌طور اجتناب ناپذيري تحت تأثير تحولات عرصه فرهنگ قرار دارد. اگرچه بخشي از تحولات عرصه فرهنگ براي دولت - ملت‌ها اجتناب ناپذير بوده و آنها خواه ناخواه مشمول تأثيراتي خواهند بود كه در اين عرصه رخ مي‌دهد ولي بخش قابل توجهي از اين تحولات قابل درك و پيش‌بيني بوده و مي‌توان براي آن «برنامه‌ريزي»كرد و تحت نظارت و كنترل درآورد و در واقع آن را مديريت كرد.

  مديريت فرهنگ يكي از نيازهاي اساسي كشورها در وضعيت كنوني است و نه تنها اكنون به عنوان يك رشته علمي جايگاه خاصي در نظام دانشگاهي كشورها دارد؛ بلكه نوعي هنر نيز محسوب مي‌شود.

  علم و هنر نزديك كردن مديريت و فرهنگ به يكديگر و بكارگيري مديريت در عرصه فرهنگ، فراتر از يك رشته، به نيازي اساسي و مبرم تبديل شده‌است. مديريت فرهنگ، حتي اگر با اين نام شناخته نشود، در تمام كشورها به انحاء مختلف وجود دارد.

  در کشور ما تحت تأثير شرايط اقتصادي و اجتماعي خاص ناشي از انقلاب و جنگ، تحولات و تغييرات گسترده‌اي در عرصه فرهنگ به وقوع پيوست. انقلاب اسلامي با آرما‌ن‌ها و اهداف فرهنگي خود به تأسيس نظامي منجر شد كه بايد براي تحقق آنها دست به نهادسازي و سازماندي مي‌زد. امر سازماندهي فرهنگ و امور مرتبط با آن پس از انقلاب اسلامي با تمام اهميتي كه داشت و با تمام تلاش‌هايي كه صورت گرفت با فراز و نشيب‌هاي زيادي مواجه شد و در مجموع آن‌گونه كه بايد با هدف يا اهداف مشخصي دنبال نشد.

  آنچه پس از سه دهه، بر اساس نتايج بدست‌آمده از مختصر بررسي‌هاي انجام‌شده در خصوص فعاليت‌هاي دستگاه‌ها و سازمان‌هاي فرهنگي، مي‌توان گفت اين است كه بخشي از عملكردها و فعاليت‌هاي فرهنگي و سازماندهي‌هاي انجام شده در اين عرصه، از الگوي مشخص و از پيش انديشيده شده‌اي برخوردار نبوده است.

  علي‌رغم اهميت اين موضوع، متأسفانه مطالعات و تحقيقات انجام شده در زمينه مديريت فرهنگ در ايران بسيار محدود است. به جز چند طرح پژوهشي كه عمدتاً توسط دبيرخانه شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي انجام شده‌است، توليدات پژوهشي اين عرصه مطالعاتي بسيار محدود مي‌باشد و در واقع جز تعداد محدودي طرح و كتاب و مقاله كه- دسترسي به آنها نيز آسان نمي‌باشد- آثار قابل ملاحظه‌اي در اين عرصه وجود ندارد.قیمت: 6,000 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

دانلود تحقیق درباره تاجر و شغل تجارت


پاورپوینت درباره عطار نيشابوري


پاورپوینت درباره میگرن و انواع سردردها


دانلود پاورپوینت درباره موس


دانلود گزارش کاروزی صنایع لاستیک


دانلود گزارش کارورزی شركت قند شيروان


دانلود گزارش کارورزی لوسمي ميلوئيدها دو مزم


دانلود گزارش کارورزی شركت آب و فاضلاب


دانلود گزارش کارورزی عمران پروژه خيام 18


دانلود گزارش کارورزی مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی بامداد


دانلود گزارش کارورزی مجتمع تک واحد داده پردازی تون


دانلود تحقیق درباره فيثاغورث


دانلود تحقیق درباره زكرياي رازي


تحقیق درباره بررسی عملکرد الگوریتم بهینه سازی توده ذرات (PSO )


تحقیق درباره ويژوال C#


تحقیق درباره وضعیت کشاورزی در ایران


تحقیق درباره ورزش و جامعه پذیری


تحقیق درباره وحي


تحقیق درباره هوش مصنوعي


تحقیق درباره هنر و معماري كاشان


تحقیق درباره موسيقي


تحقیق درباره هندسه تحلیلیکلمات کلیدی :تحولات عرصه فرهنگ مختلف وجود دارد وجود دارد nbsp انحاء مختلف وجود نام شناخته نشود مبرم تبديل شدهzwnj است مديريت فرهنگ تحت تأثير شرايط تأثير شرايط اقتصادي براي تحقق آنها عرصه فرهنگ اين عرصه ميzwnj دهد است nbsp مديريت فرهنگ شده است فعاليتzwnj هاي ميzwnj توان هاي فرهنگي فرهنگ ميzwnj مديريت كشورها فرهنگي تحولات پاورپوینت درباره برنامه ریزی و سیاستگذاری فرهنگی در ایرانتحولات عرصه فرهنگ مختلف وجود دارد وجود دارد nbsp انحاء مختلف وجود نام شناخته نشود مبرم تبديل شدهzwnj است مديريت فرهنگ تحت تأثير شرايط تأثير شرايط اقتصادي براي تحقق آنها عرصه فرهنگ اين عرصه ميzwnj دهد است nbsp مديريت فرهنگ شده است فعاليتzwnj هاي ميzwnj توان هاي فرهنگي فرهنگ ميzwnj مديريت كشورها فرهنگي تحولات